Lokálne stránky:
Corporate site:

ZWIRN

Plánovaný

ZWIRN

V areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne, ktorý je industriálnou a historickou súčasťou Ružinova, prinesieme pohodlné bývanie a štýlové kancelárske priestory. To všetko s rešpektom k histórii i jedinečnému geniu loci. Na tomto území vznikne vitálna nová štvrť, ktorá prepojí historický odkaz lokality s novou modernou architektúrou a zároveň s funkčným zakomponovaním národnej kultúrnej pamiatky – objektu bývalej Pradiarne.

Radi by ste bývali v projekte ZWIRN?

Budeme radi ak váš záujem o bývanie v tomto pripravovanom projekte prejavíte vyplnením formulára. Predaj bytov začne najskôr v druhej polovici roka 2019.

KONTAKTUJTE NÁS

*polia označené hviezdičkou sú povinné

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na účely zasielania obchodných ponúk a marketingových informácií o produktoch, pripravovaných projektoch a novinkách.

Súčasťou areálu ZWIRN sú aj

PARI


Súčasťou areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne je aj projekt PARI, ktorý je aktuálne v predaji.

POZRIEŤ BYTY

Pradiareň 1900

PRADIAREŇ 1900


Revitalizáciou unikátneho objektu Pradiarne vzniknú jedinečné administratívne priestory so súdobými trendmi dizajnu a technického štandardu. Pradiareň 1900 tak bude zaslúžene dominantou areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne.

PREJSŤ NA PROJEKT

Mapa a občianska vybavenosť

Urbanisticko-architektonická súťaž

V roku 2016 sme vyhlásili urbanisticko-architektonickú súťaž na ideové a funkčné riešenie areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne, pričom išlo vôbec o prvú súťaž vyhlásenú developerskou spoločnosťou, ktorej súťažné podmienky overila Slovenská komora architektov. Do užšej vyzvanej súťaže sme oslovili 12 renomovaných architektonických ateliérov zo Slovenska a Českej republiky, na základe ich predchádzajúcich skúseností s projektmi podobného významu. Súťaž priniesla spolu 10 kvalitných návrhov. Vybrali sme 4 najúspešnejšie.

1. MIESTO - compass, s.r.o.

Ing.arch. Juraj Benetin, Ing.arch. Matej Grébert, Ing.arch. Peter Dostál, Ing.arch. Marcel Vadík

Jednohlasným víťazom sa stal návrh z dielne ateliéru Compass. Ten v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne predpokladá výškovo primeranú mestskú zástavbu, s pozvoľným zvyšovaním smerom od Košickej ulice. Navrhovaná bloková zástavba ponúka vyššiu kvalitu života pre rezidentov, keďže v hustej zástavbe mesta poskytuje vyšší komfort bývania a súkromia. Nové námestie navyše prinesie život do tejto lokality, ktorá okrem blízkosti do centra mesta disponuje aj vynikajúcou občianskou vybavenosťou. Ide o jednoduché a silné architektonické riešenie, ktoré charakterizuje rovnováha, prehľadnosť a otvorenosť.

V súčasnosti vedieme s ateliérom Compass rokovania smerujúce k dopracovaniu štúdie a spracovaniu dokumentácie pre územné rozhodnutie.

COMPASS - PANELY

compass - VIZUALIZÁCIE

.

2. MIESTO - a69 - architekti, s.r.o.

Autorský kolektív:
Ing. arch. Boris Radčenkov, Ing. arch. Prokop Tomášek, Ing. arch. Jaroslav Wertig

Spoluautori:
Ing. arch. Tereza Kupková, Ing. arch. Lukáš Komín, Ing. arch. Tomáš Koňařík, Ing. arch. Pavla Enochová

A69 - Architekti - Panely

A69 - ARCHITEKTI - vizualizácie

.

3. MIESTO - gutgut, s.r.o.

Autorský kolektív:
Ing. arch. Lukáš Kordík, Ing. arch. Roman Žitňanský, Ing. arch. Števo Polakovič, Ing. arch. Tomáš Vrtek, Ing. arch. Jana Benkova, Ing. arch. Matej Honč,
Ing. arch. Alan Prekop, Ing. arch.Simona Tóthová, Ing. arch.Hana Laššová, Ing. arch. Martin Kvitkovský, Ing. arch. Dávid Alena

GUTGUT - PANELY

GUTGUT - VIZUALIZáCIE

.

odmena - CHYBIK-KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS, s.r.o.

Autorský kolektív:
Ing. arch. Ondřej Chybík, Ing. arch. Michal Krištof, Ing. arch. Peter Chaban

Spoluautori:
Ing. arch. Matej Štrba, Ing. arch. Martin Holý, Ing. arch. Thomas Julian Ivanov, Ing. arch. Tomáš Babka,
Ing. arch. Adam Jung,Ing. arch. Zuzana Pelikánová, Ing. arch. Jan Stolek, Bc. Iva Mrázková

CHYBIK+KRISTOF - PANELY

CHYBIK+KRISTOF - vizualizácie

.

Napíšte nám

Moje obľúbené ()

Nemáte zvolené žiadne obľubené položky.

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na účely zasielania obchodných ponúk a marketingových informácií o produktoch, pripravovaných projektoch a novinkách.

Kontakt

Predajné centrum
Račianska 153, Bratislava 83154
Zavrieť
Zavrieť