ZWIRN

ZWIRN

Projekt nadväzuje na bohatú históriu bývalého priemyselného areálu cvernovej továrne a začína odvíjať nový príbeh, ktorý toto výnimočné miesto zmení na vitálnu bratislavskú štvrť pre moderný životný štýl.

Vitajte na vzácnom mieste

Predstavte si priestor, kde sa stretáva modernosť s tradíciou, kde sa spájajú výhody bývania v centre s prednosťami života v pokojnej lokalite. ZWIRN je presne takýmto miestom. Jedinečný genius loci novej štvrte dotvára starostlivo zrekonštruovaná národná kultúrna pamiatka Pradiareň 1900. Vďaka námestiu, množstvu obchodov a príjemným kaviarničkám vzniká skutočne živé miesto.

Život na vzácnom mieste

ZWIRN prináša nový impulz do obľúbenej a zabývanej lokality pri Dulovom námestí. Predstavuje špičkovú mestotvornú architektúru s odkazom na industriálnu históriu tohto miesta. Trojica bytových blokov rešpektuje okolitú zástavbu a umožní vznik kvalitných verejných priestorov s príjemnými vnútroblokmi pre svojich obyvateľov.

Komfort na vzácnom mieste

Zwirn_komfortne_byvanie-01.jpg

Stropné chladenie
a podlahové kúrenie

Zwirn_komfortne_byvanie-03.jpg

Pohodlné parkovanie
v podzemnej garáži

Zwirn_komfortne_byvanie-02.jpg

Ku každému bytu prislúcha
balkón, terasa alebo predzáhradka
Zwirn_komfortne_byvanie-01.jpg

Miesta na uskladnenie
a umytie bicyklov

Zwirn_komfortne_byvanie-01.jpg

Elektricky ovládané
exteriérové žalúzie

Zwirn_komfortne_byvanie-04.jpg

Nadštandardné spoločné
priestory a fasáda

Zwirn_komfortne_byvanie-01.jpg

Nadštandardné interiérové
materiály

Zwirn_komfortne_byvanie-01.jpg

Zelené strechy
zlepšujúce klímu

Dvory

Vnútrobloky tvoríme podľa nášho konceptu dobrého dvora. Veríme, že práve dvory sú ideálnym miestom na oddych po náročnom dni, bezpečným útočiskom pre detské hry a skvelým prostriedkom pre budovanie priateľskej susedskej komunity. Toto je pre nás základ naozaj pokojného bývania.

Čo prinesie nová štvrť?

ZWIRN prinesie do tejto zóny množstvo výhod nielen pre obyvateľov, ale aj pre susedov z okolia a návštevníkov.

  • Rekonštrukciu Košickej a Páričkovej ulice

  • Nové námestie so zeleňou a oddychovými zónami

  • Plnú občiansku vybavenosť vďaka lokálnym prevádzkam

  • Nové cyklotrasy na Košickej a Páričkovej ulici

Historická Pradiareň 1900

Pradiareň 1900 prináša moderné kancelárske priestory v historickej budove bývalej cvernovej továrne,ktorá je jednou z mála národných kultúrnych pamiatok v Bratislave vracajúcou sa do života. Veľkorysý priestor s otvorenými kanceláriami naplní aj vaše najnáročnejšie predstavy o reprezentatívnom a praktickom sídle spoločnosti.

Viac informácií

Chcem tu mať firemné sídlo

Všetko pri vzácnom mieste

Snívate o výhodách života v centre mesta a zároveň túžite po pokojnej lokalite? ZWIRN ponúka kompletnú občiansku vybavenosť a pešiu dostupnosť do Starého Mesta či nového downtownu. Vďaka tomu bývate v pokoji, no za kultúrou a zábavou nikdy nemáte ďaleko.

Prečo bývať s YIT

Financovanie

Cesta k novému bývaniu je s nami jednoduchá. Náš hypotekárny a finančný špecialista vám poradí a vybaví všetko potrebné pre kúpu nového bytu. Nerobte si zbytočné starosti a ušetrite čas aj peniaze. Počas vybavovania hypotéky vám zároveň držíme rezerváciu bytu.

Starostlivosť o zákazníkov

Našou filozofiou je budovať lepšie prostredie pre život a tvoriť domovy, v ktorých sa budú všetci cítiť dobre. Zakladáme si pritom na otvorenom a individuálnom prístupe ku každému klientovi. Predajom bytu však náš záujem o zákazníka nekončí a dobré vzťahy rozvíjame aj po nasťahovaní.

Viac ako 100 rokov skúseností

Vieme, že úspech našej spoločnosti nie je náhodný, ale je výsledkom dlhodobej spolupráce všetkých zamestnancov. Práve vďaka nim tvoríme živé mestá v 11 európskych krajinách a prinášame vysnívané bývanie tisícom spokojných klientov.

Prečo sa oplatí bývať s YIT?

Informácie pre susedov

Aktuality

11.10.2020 Zmena organizácie parkovania

Dovoľujeme si informovať obyvateľov bytového domu PARI o úpravách a obmedzeniach týkajúcich sa predovšetkým parkovania v areáli projektu ZWIRN a požiadať majiteľov zaparkovaných vozidiel o súčinnosť.

1.10.2020 Výrub drevín v areáli ZWIRN

V priebehu októbra prebehne v rámci areálu ZWIRN aj plánovaný výrub stromov a drevín. Výrub sa vykonáva v tomto termíne na základe zákona o ochrane prírody a krajiny. Práve jesenné a zimné mesiace sú pre výrub priaznivé, keďže ide o mimo­vegetačné obdobie, počas ktorého sa na stromoch ci kríkoch nezdržiava vtáctvo či iné živočíchy. Náhradná výsadba prebehne na území ZWIRNu a bude zahŕňať platany, javory či čerešne podľa inštrukcií mestskej časti.

1.10.2020 Výstavba rezidenčnej časti ZWIRNu začína

Stavebný úrad Bratislava-Ružinov začiatkom septembra potvrdil právoplatnosť stavebného povolenia pre prvý blok bytových domov ZWIRN 1. Prvý októbrový týždeň sa tak v ZWIRNe bude niesť v znamení dôležitého míľnika: začiatku stavebných prác na prvej etape. Prvý blok bytových domov na križovatke Košickej a Páričkovej ulice prinesie 268 bytových jednotiek a takmer 490 parkovacích miest v podzemnej garáži. Prví majitelia bytov by sa do projektu mohli nasťahovať v druhej polovici roka 2023. O špecifických či hlučných prácach budeme susedov v okolí aj naďalej vždy vopred informovať prostredníctvom oznamu na vchodových dverách bytových domov a na www.zwirn.sk.

19.8.2020 Oznam o betonáži

Stavebné práce v areáli ZWIRN napredujú. Počas nasledujúceho týždňa bude betonáž základovej dosky spojené s vyhladením jej povrchu na objekte podzemných garáží. Začíname už od 24. augusta (pondelok) 07:00 do cca 0:00 a pokračujeme 25. augusta (utorok) od 0:00 do cca 5:00.  Tento zložitý technologický postup je však nutné urobiť v súvislom časovom slede bez prestávky, a preto, bohužiaľ, nie je možné počas nočných hodín stavebné práce prerušiť. Budeme robiť všetko preto, aby boli práce pre okolie čo  najmenej obťažujúce a vykonané čo najrýchlejšie. Našou snahou je pristupovať ohľaduplne a svojou činnosťou v minimálnej miere rušiť a zasahovať do vášho života.  Týmto sa vám chceme ospravedlniť za zvýšenú hlučnosť spojenú s týmto technologickým postupom počas vykonávania stavebných prác. V prípade, že máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na zwirn@yit.sk.

17.7.2020 Vyjadrenie k zvýšenej prašnosti pri asanácii administratívnej budovy na Košickej ulici

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Žiaľ, pri búraní atiky zo strany ulice, sa nám nepodarilo spriahnutie statických konštrukcií stiahnuť smerom do staveniska, čo spôsobilo padnutie a prelomenie kusa nosníkov na terasu budovy zo strany Košickej, čím vznikol prašný oblak. Pri búraní používame vodné clony – boli umiestnené zo strany staveniska, po novom ich presúvame ku vstupu od Košickej ulice. Zároveň v čase zrútenia nosníkov fúkal severozápadný vietor, čo spôsobilo smerovanie prachu na Košickú ulicu. Rozhodli sme sa preto počas silného vetra nebúrať. Separovať a drviť materiál budeme vo vnútrobloku, aby nevznikali veľké oblaky prachu. Búranie budeme taktiež realizovať vo vnútrobloku, pokiaľ nám to situácia umožní. Pevne veríme, že plánované kroky zamedzia podobným situáciám v budúcnosti.

1.7.2020 Zahájili sme búracie práce administratívnej budovy na Košickej ulici

Od začiatku júla prebiehajú v areáli budúceho areálu ZWIRN plánované búracie práce administratívnej budovy prístupnej z Košickej ulice. Pri prechádzke či jazde po okolí si možno všimnete chýbajúce billboardy či úpravu oplotenia, no inak sa väčšina činností bude konať priamo v areáli ZWIRN. Preto by vám nemali priniesť žiadne zásadné obmedzenia či narušiť bežný chod v okolitých uliciach. Napriek tomu však pri prechádzaní chodníkmi v okolí dbajte na zvýšenú opatrnosť. Ako každá takáto činnosť, aj tieto práce môžu byť sprevádzané zvýšenou prašnosťou, ktorú sa budeme snažiť v čo najväčšej miere zmierniť pravidelným polievaním. Tieto búracie práce budú predposledné v rámci projektu ZWIRN. Po nich nás čaká už iba búranie budovy dokončovne v blízkosti administratívnej budovy na Košickej. To prebehne začiatkom roka 2021.

 

Kontaktujte nás

Máte záujem o byt v projekte ZWIRN?

Predaj bytov je spustený. Aktuálne oslovujeme záujemcov chronologicky,
podľa dátumu v ktorom sa zapísali do databázy vyplnením tohto formulára.

*polia označené hviezdičkou sú povinné

Vaša správa ohľadom:
ZWIRN
Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na účely zasielania obchodných ponúk a marketingových informácií o produktoch, pripravovaných projektoch a novinkách.