Financovanie

Financovanie

Efektívne financovanie s YIT

Cesta k novému bývaniu s finančným špecialistom bude jednoduchá a efektívna.  Nerobte si zbytočné starosti, ušetrite čas aj peniaze. Pohodlne sa usaďte a všetko okolo financovania nového bytu nechajte na nás.

Náš spolupracujúci finančný špecialista vám nielen všetko vysvetlí, ale za vás aj vybaví všetko, čo je pre kúpu nového bytu potrebné. Spolu tak ušetríte 4 až 8 dní.

Počas vybavovania hypotéky vám zároveň držíme rezerváciu bytu.

Pomôžeme vám

Individuálne si vybavujete sami:

1 Výber banky

Vypísanie žiadosti a príprava podkladov pre banku

Podanie žiadosti o Hypotekárny úver

Schvaľovací proces – v prípade potreby doloženie dodatočnej dokumentácie

Podpis úverovej zmluvy

Požiadanie o vypracovanie záložnej zmluvy

Informovanie YIT o financujúcej banke

Požiadanie banky o odoslanie návrhu záložnej zmluvy na kontrolu do YIT

Podpis záložnej zmluvy klientom a YIT

10 Podanie návrhu na vklad Záložnej zmluvy do Katastra nehnuteľností a informovanie YIT + úhrada kolku 66€ z vlastných zdrojov

11 Zabezpečenie poistenia nehnuteľnosti s vinkuláciou poistného plnenia v prospech banky

12 Čerpanie úveru – termíny v zmysle zmluvy a splatnosti si strážite sami

S finančným špecialistom za vás zabezpečíme:

Výber banky

Vypísanie žiadosti a príprava podkladov pre banku

Podanie žiadosti o Hypotekárny úver

Schvaľovací proces – v prípade potreby doloženie dodatočnej dokumentácie

Podpis úverovej zmluvy. Kontrolu a dohodnutie termínu podpisu zabezpečí YIT.

Požiadanie o vypracovanie záložnej zmluvy

Informovanie YIT o financujúcej banke

Požiadanie banky o odoslanie návrhu záložnej zmluvy na kontrolu do YIT

Podpis záložnej zmluvy klientom a YIT - Prípravu a dohodnutie termínu podpisu zabezpečí YIT

Podanie návrhu na vklad Záložnej zmluvy do Katastra nehnuteľností a informovanie YIT + úhrada kolku 66€ z vlastných zdrojov

Zabezpečenie poistenia nehnuteľnosti s vinkuláciou poistného plnenia v prospech banky

Čerpanie úveru – termíny v zmysle zmluvy a splatnosti si stráži YIT

Všetko pod jednou strechou

Ušetríme vám nie hodiny, ale dni strávené chodením po bankách, orientovaním sa v rôznych ponukách a vybavovaním množstva papierov a potvrdení. Zabezpečíme vám najvýhodnejší plán financovania, vyplnenie a podanie žiadosti o hypotéku, ale aj kontrolu zmlúv s bankou a zápis do katastra. V krátkom čase a na jednom mieste, pričom stáť vás to nebude vôbec nič.

Najvýhodnejšie podmienky

Každý klient má o financovaní nového bytu inú predstavu a zorientovať sa v množstve ponúk rôznych bankových inštitúcií je náročné a zdĺhavé. Finančný špecialista pozná ceny a podmienky bánk a priamo v našom Predajnom centre YIT vám vypracuje ich vyhodnotenie a porovnanie. Spolu s ním potom vyberiete ideálne riešenie pre vašu situáciu a budete si istí, že máte tie najvýhodnejšie podmienky.

Poistenie nehnuteľnosti aj domácnosti

Okrem hypotéky máte možnosť poistenia nehnuteľnosti aj poistenia domácnosti od YIT. Poistenie nehnuteľnosti je podmienkou pre čerpanie hypotéky, poistenie domácnosti vás zas chráni pred škodami vo vašom novom byte. Obe za vás rovnako ako hypotéku vybaví finančný špecialista a vy si tak ušetríte starosti aj čas.

Garancia najnižšej úrokovej sadzby

Ak sa znížia úrokové sadzby na trhu hypoték a máte už počas výstavby projektu podpísanú úverovú sadzbu s vyšším úrokom, finančný špecialista vám dá v prípade možnosti (v závislosti od ratingu klienta) bezplatne znížiť úrokovú sadzbu. Ak sa úrokové sadzby počas výstavby projektu zvýšia, máte garanciu sadzby na schválenom úvere.

Ako prebieha proces financovania?

Vyberiete si byt

Byt vám nezáväzne rezervujeme na 5 pracovných dní, počas ktorých si môžete vybaviť hypotekárny úver prostredníctvom finančného špecialistu.

Pripravíme najvýhodnejšiu ponuku financovania

Finančný špecialista vám pripraví ponuky vo vybraných 3 až 4 najväčších bankách. Následne si vyberiete najvýhodnejšiu ponuku financovania prostredníctvom hypotekárneho úveru.

Podpíšete zmluvu o budúcej kúpnej zmluve

Finančný špecialista pripraví žiadosť o hypotekárny úver vo vybranej banke. Po schválení hypotekárneho úveru podpíšete zmluvu o budúcej kúpnej zmluve a následne môžete čerpať hypotekárny úver.

Čerpanie úveru

Pri niektorých úveroch je možné čerpať úver už na prvú časť kúpnej ceny bez založenia bytu, ktorá je štandardne 20% z celkovej kúpnej ceny bytu (čerpanie úveru bez založenia nehnuteľnosti je možné iba v niektorých z vybraných bánk). Platíte mesačnú splátku iba z vyčerpanej časti úveru. Informujte sa bližšie u nášho hypotekárneho špecialistu.

DOČERPANIE ÚVERU

Pre dočerpanie poslednej časti hypotekárneho úveru predložíme kolaudačné rozhodnutie banke, ako aj veľa daľších potrebných dokladov (ZoBKZ, vinkulácia poistenia, kópia poistnej zmluvy, faktúra, potvrdenie o úhrade vlastných zdrojov). Od tohto momentu budete splácať plnú mesačnú splátku podľa schválenej zmluvy o hypotekárnom úvere.

Podpis kúpnej zmluvy


Po vyplatení 100 % kúpnej ceny a zápise kolaudácie na liste vlastníctva podpíšete kúpnu zmluvu na prevod vlastníckeho práva nehnuteľnosti. V prípade, že ste použili vlastné finančné prostriedky na kúpu bytu, je možné tieto zdroje refundovať prostredníctvom hypotekárneho úveru do 12 mesiacov.

Prevzatie bytu


Dostanete kľúče od vlastného bytu a budete si môcť naplno vychutnávať vysnívané bývanie od YIT.

MÁTE OTÁZKY OHĽADOM FINANCOVANIA? Kontaktujte nás

Chcem využiť príležitosť získať exkluzívne informácie o výhodných ponukách, spustení nových projektov, novinkách a ďalších zaujímavých tipov a inšpirácií.