• Príbehy kolegov
  • 20.3.2020

Matej Ďuríček: Marketingový špecialista

Aj trainee má šancu dostať na starosť vlastný veľký projekt

 

Ako si sa dozvedel o trainee programe a prečo si sa rozhodol prihlásiť?

Ako študent som sa snažil hľadať si príležitosti, ktoré by mi poskytli profesijný rozvoj, predovšetkým v oblasti marketingu a grafiky. Vedel som, že už počas štúdia je dobrý nápad postupne získavať skúsenosti a začať si tak skladať CV-čko. Počas toho, ako som si prechádzal rôzne pracovné ponuky, som natrafil práve na YIT trainee program, kde bolo napísané, že hľadajú grafika na marketingové oddelenie. Veľmi ma to zaujalo a aj keď som o developmente a urbanizme nevedel vôbec nič, povedal som si, že to aspoň skúsim. No, a sedím tu dodnes.

 

Čo si ako trainee robil a aké si mal zodpovednosti?

Začal som s drobnosťami, napríklad som redizajnoval brožúry. Ústredie vo Fínsku však potom prišlo s novým konceptom webových stránok a ja som dostal celú túto veľkú agendu na starosť. Poslali ma na školenia do Fínska a Poľska, čo bolo super a pre mňa naozaj skvelá skúsenosť.

Po bakalárskom štúdiu som sa rozhodol skúsiť aj univerzitu za hranicami a vďaka programu Erasmus som dostal možnosť študovať v Prahe. Súčasťou YIT som však zostal naďalej. O miesto v trainee programe som neprišiel, len som sa presunul do pražskej pobočky.

foto (23 of 33).jpg

 

Mal si ako trainee priradeného mentora? Ako sa ti s ním spolupracovalo?

Mojím mentorom bol manažér marketingového oddelenia Juraj. Od začiatku sa mi s ním veľmi dobre spolupracovalo, keďže sa obaja o marketing zaujímame aj vo voľnom čase a povahovo sme si tiež veľmi sadli. Juraj má skvelé analytické a strategické uvažovanie a možnosť stážovať pod jeho vedením bola skvelá škola, ktorá mi veľa dala. Moja účasť v trainee programe už síce pomerne dávno skončila, no mojím mentorom Juraj zostal dodnes.

 

Ako spätne hodnotíš trainee program?

Spolupráca s firmou bola už v Bratislave fantastická. Mal som flexibilný pracovný čas, ale v práci som bol v podstate stále. Bola to moja prvá práca, ktorá ma naozaj bavila, a pri ktorej som mal pocit, že ma reálne posúvala ďalej v tom, čo chcem robiť. Prístup YIT ma tiež veľmi príjemne prekvapil. Neveril som, že sa ako trainee dostanem k takej zodpovednej práci či na služobnú cestu do zahraničia. Podľa mňa také niečo vôbec nie je bežné. Spoločnosť nemá istotu, že trainee neodíde. Páči sa mi, že YIT je transparentná a ústretová spoločnosť, ktorá pokiaľ v niekom vidí potenciál, tak je ochotná s ním ďalej spolupracovať a vytvoriť mu podmienky na rast. Toto je veľmi veľké plus.

11.jpg

 

Na akej pozícii pracuješ po skončení trainee programu? Čo máš na starosti?

Po ukončení štúdia v Prahe som sa rozhodol prejsť z českej pobočky YIT späť do rodnej Bratislavy. Dnes som už trvalý člen marketingového tímu a okrem printov a starostlivosti o náš web riešim správu digitálnych kampaní, výber a koordináciu dodávateľov a kopec iných vecí. Občas sa mi tiež stane, že zasadnem späť do školských lavíc a to v rámci rôznych projektov, ktoré prepájajú vysokoškolákov s ľuďmi z praxe. Príjemným zážitkom pre mňa bolo, keď som sa po rokoch ocitol na mojej alma mater v Trnave. Mojou najnovšou úlohou a výzvou zároveň je byť dobrým mentorom pre nášho nového traineeho, ktorý tak, ako ja kedysi, nastúpil na naše oddelenie ako grafik. Ktovie, možno bude o pár rokov odpovedať na tieto isté otázky aj on.

 

Svojim zamestnancom poskytujeme rôzne benefity. Vidíš zásadné rozdiely v tom, čo majú k dispozícii trainees a čo zamestnanci na trvalý pracovný pomer?

Rozdiely v balíčkoch benefitov, ktoré majú k dispozícii trainees a trvalí zamestnanci samozrejme sú, no to, čo dostávajú v našej spoločnosti trainees, podľa mňa dostanú málokde. Celkovo som bol príjemne prekvapený, ako sa o nás YIT staralo a dalo si záležať aj na tom, aby sme sa my, ako trainees, medzi sebou dobre spoznali. Mali sme preto viackrát menší teambuilding alebo spoločnú večeru v meste. Dnes už, ako zamestnanec na TPP, najviac oceňujem Multisport kartu, masáže vo firme alebo príspevok do DDS.

foto (66 of 70).JPG

 

Čo máš na YIT rád a čo ti práca dáva do života?

Teší ma, že môžem byť súčasťou YIT, čoho dôkazom je už môj takmer piaty rok pod touto značkou. Sú to neustále nové výzvy, skvelý kolektív zložený z odborníkov, zaujímavé témy a tiež radosť z toho, že aj ja mám možnosť priamo sa podieľať na napredovaní nášho mesta.