Lokálne stránky:
Corporate site:

Stratégia udržateľných miest

Budovanie udržateľných miest tvorí jadro činnosti YIT. 
Staviame mestá, v ktorých ľudia radi žijú a pracujú. Pri tom berieme ohľad na životné prostredie tak, aby tento stav mohol pretrvať z generácie na generáciu.

urbanistické napredovanie

Súčasný urbanistický vývoj smeruje k udržateľným mestám. Miestam, kde sú ľahko dostupné všetky služby, znižuje sa využívanie áut a čas na presun do školy či práce je čoraz menší. Sú to mestá atraktívne ako pre rodiny a mladých ľudí, tak aj pre staršie ročníky.

aké je udržateľné mesto?

spoloČenské

Zo sociálneho hľadiska je udržateľné mesto miestom, kde sa ľudia cítia pohodlne a kde je silná komunita. Obyvatelia sú prirodzenou súčasťou okolia. Mesto je vnímané aj z hľadiska bezpečnosti pre život.

Ekologické

Udržateľné mesto minimalizuje skleníkove plyny, ktoré vznikajú v meste aj mimo neho. Potreba osobných áut vďaka efektívnej a atraktívnej mestskej doprave klesá. Biodiverzita je chránená a príroda je prirodzenou súčasťou mesta.

Ekonomické

Z ekonomického hľadiska je udržateľné mesto atraktívne aj pre ďalšie generácie a nehnuteľnosti nestrácajú svoju hodnotu, čo pre ľudí predstavuje  bezpečnú finančnú investíciu. Technické riešenia použité v budovách sú navrhnúte tak, aby vydržali a budovy sa ľahko spravovali.

ČO MÁM Z TOHO JA?

Udržateľné mesto je výhodné pre všetkých.

Obyvatelia

Pre obyvateľov predstavuje udržateľné mesto komfortné miesto pre život. Miesto, kde sú ľahko dostupné služby, infraštruktúra je riešená efektívne a vytvára sa ideálne prostredie pre spokojný a bezstarostný život.

Mestské zastupiteľstvo

Pre mestské zastupiteľstvo to predstavuje atraktívne štvrte, ktoré robia z mesta ideálnu lokalitu pre prácu a život. Udržateľné mesto tiež znamená dôveryhodné partnerstvo v oblasti urbanistického rozvoja.

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Z hľadiska životného prostredia udržateľné mesto produkuje menej emisií skleníkových plynov, využíva prírodné zdroje v menšej miere a prináša viac prírody a biodiverzity, ktoré sú prospešné pre všetkých.

príkladY z praxe

Pozrite si príklady našich úspešných projektov, v ktorých sme aplikovali rôzne aspekty trvalo udržateľných miest.
Tarjanne Dúbravka

TARJANNE DÚBRAVKA

  • Projekt spĺňa požiadavky na nízkoenergetické bývanie a podporuje efektívne využívanie prírodných zdrojov

  • Bytový dom D v najúspornejšej energetickej triede A
  • Solárne panely na ohrev vody a ďalšie energeticky úsporné riešenia

VIAC O TARJANNE DÚBRAVKA

Napíšte nám

Moje obľúbené ()

Nemáte zvolené žiadne obľubené položky.

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na účely zasielania obchodných ponúk a marketingových informácií o produktoch, pripravovaných projektoch a novinkách.

Kontakt

Predajné centrum
Račianska 153/A, Bratislava 831 54
Pre volania zo zahraničia: +421903999333
Zavrieť
Zavrieť