Stratégia udržateľných miest

Urbanistické napredovanie

Našou snahou je tvoriť mestá, v ktorých ľudia radi žijú a pracujú. Vychádzame pritom zo stratégie trvalo udržateľných miest, ktorá sa vďaka sučasnému urbanistickému napredovaniu, stáva stále aktuálnejšou témou.

Čo je udržateľné mesto a aké by malo byť?

Súčasný urbanistický vývoj smeruje k udržateľným mestám. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o atraktívne prostredie, dostupné služby, možnosť cyklistickej dopravy a kvalitnú MHD. Aké má byť  mesto aby bolo udržateľné?

Spoločenské

Pre obyvateľov predstavuje udržateľné mesto komfortné prostredie pre život, v ktorom sa ľudia cítia pohodlne, bezpečne a všetky služby sú ľahko dostupné. Obyvatelia sú prirodzenou súčasťou prostredia a silnej komunity. 

Ekologické

Udržateľné mesto minimalizuje záťaž na životné prostredie. Potreba osobných áut vďaka efektívnej mestskej doprave klesá, biodiverzita je chránená a prináša tak viac prírody, ktorá je prospešná pre všetkých.

Ekonomické

V ekonomicky udržateľnom meste nehnuteľnosti nestrácajú svoju hodnotu, čo pre ľudí predstavuje  bezpečnú finančnú investíciu. To ho robí atraktívnym aj pre ďalšie generácie. Technické riešenia použité v budovách sú navrhnuté tak, aby vydržali a budovy sa ľahko spravovali.

_ _ _ 

Zaujala vás táto téma?

Prečítajte si rozhovor s fínskym urban dizajnérom a dozvite sa viac o tom, kde vyhľadáva miesta pre svoje koncepty alebo ako pristúpilo mesto Helsinki k parkovacej politike.

Chcem si prečítať článok

Udrzatelne mesta YIT

Napíšte nám

Moje obľúbené ()

Nemáte zvolené žiadne obľúbené položky.

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na účely zasielania obchodných ponúk a marketingových informácií o produktoch, pripravovaných projektoch a novinkách.

Kontakt

Predajné centrum
Račianska 153/A, Bratislava 831 54
Pre volania zo zahraničia: +421903999333
Zavrieť