Local sites:
Corporate site:

Udržateľné mestá

Budovanie udržateľných miest tvorí jadro činnosti YIT. Staviame mestá, v ktorých ľudia žijú radi a ktoré berú ohľad na životné prostredie.
Mestá, ktoré dlho pretrvávajú a predávajú sa z generácie na generáciu.

urbanistické napredovanie

Súčasný urbanistický vývoj smeruje k udržateľným mestám. Miestam, kde sú ľahko dostupné všetky služby, znižuje sa využívanie áut a čas na presun do školy či práce je čoraz menší. Sú to mestá atraktívne ako pre rodiny a mladých ľudí, tak aj pre staršie ročníky.

aké je udržateľné mesto?

spoloČenské

Zo sociálneho hľadiska je udržateľné mesto miestom, kde sa ľudia cítia pohodlne, kde je silná komunita a dáva obyvateľom pocit, že sú súčasťou okolia. Mesto sa tiež vníma z hľadiska bezpečnosti pre život.

Ekologické

Udržateľné mesto minimalizuje skleníkove plyny, ktoré vznikajú v meste aj mimo neho. Potreba osobných automobilov vďaka efektívnej a atraktívnej mestskej doprave klesá. Biodiverzita je chránená a príroda je prirodzenou súčasťou mesta.

Ekonomické

Z ekonomického hľadiska je udržateľné mesto atraktívne aj pre ďalšie generácie a nehnuteľnosti nestrácajú svoju hodnotu, čo pre ľudí predstavuje  bezpečnú finančnú investíciu. Technické riešenia použité v budovách sú navrhnúte tak, aby vydržali a budovy sa ľahko spravovali.

ČO Z TOHO MÁM JA?

Udržateľné mesto je výhodné pre všetkých.

Obyvatelia

Pre obyvateľov predstavuje udržateľné mesto komfortné miesto pre život. Miesto, kde sú ľahko dostupné služby, infraštruktúra je efektívne riešená a vytvára tak ideálne prostredie pre spokojný a bezstarostný život.

Mestské zastupiteľstvo

Pre mestské zastupiteľstvo to predstavuje atraktívne štvrte, ktoré robia z mesta ideálnu lokalitu pre prácu a život. Udržateľné mesto tiež znamená dôveryhodné partnerstvo v oblasti urbanistického rozvoja.

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Pre udržateľné mesto je z hľadiska životného prostredia dôležité menej emisií skleníkových plynov, menšie využívanie prírodných zdrojov a viac miesta pre prírodu a biodiverzitu, ktoré sú pre mesto prospešné.

príklad z praxe

Nižšie uvádzame príklad projektu, v ktorom boli aplikované rôzne aspekty trvalo udržateľných miest.

TARJANNE DÚBRAVKA

ÚSPORNÁ NOVOSTAVBA V DÚBRAVKE

  • Projekt spĺňa požiadavky na nízkoenergetické bývanie.
  • Bytový dom D v najúspornejšej energetickej triede A
  • Solárne panely na ohrev vody a ďalšie energeticky úsporné riešenia 

Viac o Tarjanne Dúbravka

Napíšte nám

Moje obľúbené ()

Nemáte zvolené žiadne obľubené položky.

Súhlasím so zasielaním noviniek na môj e-mail.
Zavrieť
Zavrieť