• Technológie & Dizajn
  • 8.2.2017
  • 3558 pozretí

Bytové trendy pre rok 2017. Priestor dostanú prírodné materiály

Bytové trendy pre rok 2017. Priestor dostanú prírodné materiály

Interiérový dizajn sa čoraz viac prikláňa k návratu k prírode a dôraz na ekologické materiály bude v tomto roku ešte zreteľnejší. Prinášame vám súhrn toho, ako by mala vyzerať moderná domácnosť v roku 2017.

Medzi materiálmi bude prevládať terakota aj korok

Svetlé a chladné farby sú minulosťou, súčasný rok bude patriť skôr hrejivým materiálom. Očakávaný je návrat terakotových dlaždíc s matnou povrchovou úpravou, ktoré môžu byť použité na stenách v kúpeľni alebo ako obklad kozubov. „Tento trend vráti do interiérov charakter a teplo,“ tvrdí Lauren Macer, bytová dizajnérka zo štúdia Sisällä.

Zdroj: Pinterest

V prípade terakotovej keramiky však nemusí ísť iba o dlaždice. Svoj interiér môžete ozvláštniť aj kvetináčmi či rôznymi doplnkami z pálenej hliny. Čoraz obľúbenejšia zeleň bude v terakotových črepníkoch pôsobiť naozaj pekne v každej domácnosti.

Zdroj: The Design Chaser

Rok 2017 možno bez váhania označiť za obdobie návratu materiálov, pretože v ňom svoj comeback zažije aj korok. Tento štýlový a k prírode šetrný materiál zaujal návrhárov predovšetkým vďaka svojej všestrannosti. Postupom času sa jeho využitie rozšírilo z vínových fliaš do všetkých smerov interiérového dizajnu.

Zdroj: The Design Chaser

Korkový materiál vnáša do domácnosti teplo a štruktúrovaný povrch navádza pohodovú atmosféru, o ktorú sa postarajú aj jeho hluk pohlcujúce vlastnosti. Bytové doplnky vyrobené z korku v kombinácii s drevom, kovom či sklom majú decentný vzhľad, sú vode odolné a ľahko sa čistia.

Zdroj: My Paradiss!

Šancu dostane aj mramor

Medzi bytovými dekoráciami sa bude v tomto roku klásť veľký dôraz aj na iné prírodné materiály. Kimberly Duran, autorka blogu Swoonworthy tvrdí, že „minerály ako achát alebo mramor budú použité ako akcenty v celom byte, no veľkým trendom aj naďalej budú rastliny a rôzne botanické motívy.“

Zdroj: Burke Decor

Mramorové konferenčné alebo nočné stolíky s konštrukciou v metalických farbách nie len že vyzerajú jedinečne, ale s takýmto doplnkom zabijete hneď dve muchy jednou ranou. Pýtate sa prečo? Odtiene inšpirované kovmi budú v aktuálnom období na vzostupe, no viac o farebných trendoch pre rok 2017 sa dočítate v budúcom článku.