15.10.2013
  • Technológie & Dizajn

Byty Kivikko prinesú do Bratislavy kúsok rovnomennej mestskej časti Helsínk

Byty Kivikko prinesú do Bratislavy kúsok rovnomennej mestskej časti Helsínk

V bratislavskej čoraz obľúbenejšej štvrti Nové Mesto neďaleko vinohradov sa v nedávnej dobe začala výstavba rezidenčného objektu, inšpirovaného fínskym štandardom a štýlom bývania. Ide o kvalitný komfort najmä pre mladé rodiny, kde sa snúbi príroda s architektúrou a dizajnom.

Bývanie v bratislavskej štvrti Nové Mesto je ideálom mnohých, či už domácich alebo ľudí z okolia. Je žiadaným miestom pre život už len tým, že patrí medzi tichšie lokality a je lemované lesmi Malých Karpát. To je veľkou výhodou pre mladé páry, rodiny s deťmi či seniorov. Turistika, bicykel a zdravotné vychádzky sa môžu stať pravidelnými aktivitami za ktorými netreba cestovať – stačí iba pár minút chôdze.

Projekt Kivikko poskytne aj takýto výhľad na vinohrady.         Zdroj: YIT Reding

 

Okrem veľmi dobrých dopravných spojov s centrom Bratislavy ponúka táto mestská časť priestor pre rôzne športové aktivity. Horská cyklistika, beh, cez zimu lyžovanie, najvýraznejšie však turistika a nordic walking. Ako sme spomínali, výstavba je situovaná kraji Nového Mesta a susedí s časťou Rača-Krasňany. V tejto oblasti už začínajú známe račianske vinice, čiže okrem pekného výhľadu na “hroznové” polia si tu prídu na svoje aj milovníci kvalitného vína. Dobré vybavenie ponúka novomestská časť aj v oblasti služieb. Všetky potrebné úrady, obchody či poštu máte vybavené do 5-10 minút. Rovnako aj materská i základná škola sú samozrejmosťou. Teraz sú všetky tieto plusy a pozitíva prístupné pre kohokoľvek, kto si rád vychutnáva život v pokojnej a hlavne krásnej lokalite.

Kivikko znamená po fínsky „skala“. Pohľad na rovnomennú štvrť Helsínk.          Zdroj: Wikipedia

Rozhodli sme sa situovať nový projekt do tejto oblasti a nazvali sme ho Byty Kivikko. Vzor sme a inšpiráciu sme hľadali a našli v Helsinkách.

Kivikko je obytná štvrť v metropole Fínska – Helsinkách. Je svojská tým, že nie je príliš zastavaná, a tým necháva priestor aj okolitej prírode. Slovo „Kivikko“ vo fínčine znamená skala alebo skalnatý, a je to preto, že bola táto štvrť vystavaná na skalách. To je metafora pre pevnosť, stabilitu a istotu, ktorú táto štvrť ponúka svojim obyvateľom. Rozloha helsinského Kivikka je 2,8 km2 a „zastrešuje“ vyše 5000 obyvateľov. Nachádza sa tu veľký športový park, škola aj zdravotné centrum a pracovných príležitostí je pre domácich približne 340 domácich. Vďaka dôkladne premyslenej výstavbe, ktorá poskytuje aj plnohodnotné služby, sa obyvatelia cítia v tejto mestskej časti skutočne príjemne. Bytové domy tu nie sú stavané tesne vedľa seba, dôraz je kladený na zeleň, ktorá je povinným prvkom, a hlavnou ideou je kvalita, nie kvantita. Obyvatelia si toto bývanie veľmi pochvaľujú a mnohí špeciálne oceňujú unikátnu architektúru a dizajn, ktorým Kivikko taktiež vyniká.

Snowpark v Helsinskej štvrti Kivikko.    Zdroj: Vimeo.com

Je samozrejmosťou, že bratislavské „Kivikko“ bude menšie, avšak cieľom našej spoločnosti YIT je priblížiť Fínsko a jeho štandard Slovákom. Slováci si sever zväčša predstavujú ako niečo chladné. Tento mýtus čoskoro vyvrátime našimi bytmi. Nechystáme sa stavať „bytovky“, ale váš domov, z ktorého budete cítiť maximálne pohodlie a okolitý pokoj. Zároveň, prihliadnuc na lokalitu je náš projekt lákavý. Čo sa zelene a prírody ako takej týka, je to oblasť skutočne lukratívna. Neďaleko sa nachádza aj stanica Bratislava-Vinohrady. To ocenia najmä tí, ktorí sa do Bratislavy prisťahovali a budú cestovať za rodinou do iných, vzdialenejších miest.

Exteriérová vizualizácia Byty Kivikko.     Zdroj: YIT

Plánovaná výstavba bude zahŕňať tri bytové domy, ponúkajúc 1-izbové, 2-izbové, 3-izbové a 4-izbové byty, pričom každý jeden bude mať loggiu alebo balkón. V interiéri je ponúkaný štandard, ten sa, samozrejme, prispôsobí vašim predstavám a požiadavkám. Na vyhovujúcu mieru zariadime interiérové dvere, obklady, sanity, ako aj odtiene a farebné kombinácie podláh.

Interiérová vizualizácia Byty Kivikko.     Zdroj: YIT

K dispozícii každého bytu bude vlastná pivnica, v jednom bytovom dome bude 15 parkovacích miest, v exteriéri ich bude 250 a ďalších 10 vyhradených pre imobilných vodičov. Zaujímavým lákadlom, s výnimkou jednoizbových bytov, je možnosť terasy. Môžete sa tešiť na večerné príjemné posedenia s priateľmi alebo na vlastnú záhradku s vlastnoručne vypestovanou zeleninkou. Ako sme už spomenuli, Byty Kivikko budú zeleným bytovým komplexom. Momentálne sa na pozemku nenachádzajú žiadne vzrastlé stromy, takže plánujeme spríjemniť vonkajšie priestranstvo 45-timi stromami. Okrem toho tu bude aj 45 m kríkových skupín, 70 m živého plotu a mäkký kvalitný trávnik, kde sa vaše deti budú môcť veselo hrať. Mimochodom, váš nový domov Byty Kivikko začneme stavať už na jeseň 2013 a predpokladaný termín ukončenia posledných prác je v roku 2017, kolaudácia prvej etapy však bude už v roku 2015.

Interiérová vizualizácia Byty Kivikko.     Zdroj: YIT

Ak ste sa zamýšľali nad tým, prečo toľko Fínska a prečo práve fínsky názov na Slovensku, tak je to hlavne preto, že naša spoločnosť YIT má v tejto krajine svôj pôvod. Je pre nás inšpiráciou v mnohých smeroch. V najväčšej miere nasledujeme architektúru a dizajn, ktoré sú odlišné od zaužívaného slovenského štandardu. Myslíme si, že práve týmto máme potenciál osloviť hlavne mladých, preferujúcich byty vymykajúce sa stereotypom. Ďalším bodom, v ktorom sa fínske Kivikko a slovenské Byty Kivikko zhodujú je fakt, že bytové domy nie sú nastavané v tesnej blízkosti vedľa seba, čo zabezpečuje súkromie a väčší okolitý priestor. Cieľom výstavby je totiž zanechať prírodu v súlade s bývaním. Aby ste boli obklopení iba tým, čo vám bude vytvárať úsmev na tvári a dobrý pocit z domova.

Napíšte nám

Moje obľúbené ()

Nemáte zvolené žiadne obľúbené položky.

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na účely zasielania obchodných ponúk a marketingových informácií o produktoch, pripravovaných projektoch a novinkách.

Kontakt

Predajné centrum
Račianska 153/A, Bratislava 831 54
Pre volania zo zahraničia: +421903999333
Zavrieť