• Príbehy kolegov
  • 7.3.2020

Timotej Královič: Prípravár

YIT ponúka najviac trainee pozícií v odvetví

 

Timotej Královič sa do trainee programu YIT prvýkrát zapojil v lete 2016, keď pracoval ako asistent stavbyvedúceho: „YIT som poznal a pozície, ktoré ponúkali, ma zaujali. Chcel som získať skúsenosti a naučiť sa, ako všetko funguje v praxi.” Timotej na Stavebnej fakulte STU študoval Nosné konštrukcie stavieb. Hovorí, že štúdium mu poskytlo teoretický základ a vo YIT sa naučil, ako vyzerá prax: „Po úvodnom týždni trainee programu na centrále sme pokračovali na stavbách, na ktorých som strávil celé leto. Program odporúčam každému, kto má chuť na sebe pracovať a učiť sa nové veci.“Timotej-Kralovic_01.jpg

 

Timotej na stavbe kontroloval prácu, učil sa, ako sa prijímajú rozhodnutia a aký je postup pri jednotlivých procesoch. Trainee program YIT sa následne rozhodol zopakovať aj v lete 2017 a pokračoval v ňom až do ukončenia štúdia na STU. Považuje ho za kľúčový základ svojho životopisu: „Iné firmy neponúkajú ani zďaleka toľko pozícií, ktoré obsadzujú vo YIT.“ Po skončení školy sa Timotej stal trvalou súčasťou nášho tímu.

Najradšej na svojej práci má jej rôznorodosť a priateľský kolektív: „Svoju prácu mám veľmi rád, keďže okrem kancelárie trávim pravidelne čas aj na stavbe. Navyše, v kolektíve YIT je veľa skvelých a poctivých ľudí, s ktorými sa mi pracuje skvelo.”

Timotej má za sebou viacero projektov, vrátane TAMMI v Dúbravke. Dnes sa ako prípravár stará o projekt NUPPU v Ružinove a čoskoro ho čaká nová výzva - projekt ZWIRN.