Stein2

Všetky byty sú predané.

V ponuke však máme množstvo iných bytov v zaujímavých projektoch.
Chcem vidieť ponuku

Nový dvor v Starom Meste

Neodmysliteľnou súčasťou staromestského života sú tiché spoločné dvory, v ktorých susedia vždy nájdu zaslúžený oddych po dlhom dni. V areáli bývalého pivovaru vyrástol projekt STEIN2, ktorý priniesol do Starého Mesta práve takýto dvor. Vzniklo tak miesto s neopakovateľnou atmosférou, kde sa deti môžu bezpečne hrať ako kedysi. STEIN2 bol zároveň ocenený ako najlepší bytový dom roka 2019.

Bytový dom roka 2019

V jubilejnom 25. ročníku celoštátnej verejnej súťaže Stavba roka 2019 odborná porota ocenila projekt STEIN2 od YIT Slovakia ako najlepší bytový dom roka.

Prečítať celý článok

Genius Loci

STEIN2 citlivo nadväzuje na bohatú históriu lokality, v ktorej vznikol. K jej industriálnej tradícii pristúpil s rešpektom, ktorý sa odráža v celom architektonickom riešení. Nová zástavba prirodzene zapadá do tej existujúcej a dominantami naďalej zostávajú kupola spilky a veža evanjelického kostola. Priemyselnú minulosť miesta však pripomína aj použitie pôvodných prvkov predchádzajúcej zástavby, ktoré prirodzene doplnia novú architektúru.

Urbanizmus a verejný priestor

Vizualizácie na tejto stránke maju ilustračný charakter a nemusia v plnej miere zodpovedať realite.

Lokalita

STEIN2 zároveň aktívne podporuje trvalo udržateľný rozvoj mesta. Obyvatelia sa totiž za prácou i za zábavou v Starom Meste a blízkom okolí najjednoduchšie dostanú bez auta. Historické centrum je dostupné pešo do 10 minút. Územie je tiež napojené na hustú sieť mestskej dopravy a cyklotrás. Bicykle si obyvatelia môžu odkladať do spoločnej miestnosti alebo vlastnej pivnice. V susedstve nechýbajú školy, parky, obchodné centrum, poliklinika a ešte oveľa viac. Obchodné priestory na prízemí zas ponúkajú drobné obchody a služby priamo vo dvore.