Zoznámte sa so Zuzanou

„Vyhovuje mi ruch širšieho centra mesta s množstvom zelene.

V PARI, ktoré je súčasťou novovznikajúceho ZWIRNu, bývam už viac ako dva roky. Po rokoch v podnájmoch som si povedala, že nastal čas investovať do niečoho vlastného. Niekoľko rokov som žila v zahraničí, kde som oceňovala developerov, ktorí zveľaďovali okolie a komunitu. Preto som aj v Bratislave hľadala niekoho s podobným nastavením.

Pri výbere bytu pre mňa bola dôležitá aj dostupnosť a občianska vybavenosť, čo je v tejto lokalite ideálne. Na svojom byte mám najradšej balkón a pocit, že všetko je na skok.

Páči sa mi rekonštrukcia areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne, teda historickej pradiarne, na projekty Pradiareň 1900 a ZWIRN. Kedysi som túto oblasť vnímala ako najzanedbanejšiu časť Bratislavy a nikdy som tu nechcela bývať. Je však neuveriteľné, ako sa zmenila.

Lokalita má historický presah, no zároveň som v centre diania a v novom centre Bratislavy. V okolí je zeleň a mám tu vlastne všetko, čo potrebujem. Nevidím dôvod, prečo by som mala žiť inde.

Opýtajte sa zuzany na bývanie v PARI

Susedka Zuzana pred Pradiarňou1900

Pýtali sme sa

Ako sa býva v blízkosti staveniska projektov ZWIRN a Pradiareň 1900?

Hlavne v začiatkoch to bolo náročnejšie, pretože sa často vŕtalo. Teraz je to už lepšie a zvykla som si na zvuky zo stavby. Keď potrebujem, viem sa hlukovo izolovať vďaka elektrickým žalúziám, ktoré sú zvonku. Povedala som si, že je to cena za to, že bývam v takejto zóne. Je zaujímavé pozorovať, ako postupuje rekonštrukcia bývalej Cvernovky.

Ako sa pohybujete po meste?

V zahraničí som si zvykla na to, že nepotrebujem auto. Môj hlavný dopravný prostriedok je bicykel. Teší ma, že sa odtiaľto viem všade dostať na bicykli, pešo alebo mestskou hromadnou dopravou. Do centra mesta je to naozaj len kúsok. Keď sa potrebujem dostať na vzdialenejšie miesto, idem autobusom alebo taxíkom.

Aké gastronomické možnosti ponúka táto lokalita?

V okolí je na výber veľa predajní potravín, kaviarní, vinoték alebo pivární. Na Košickej je super vináreň Viecha, ďalšia je pri hoteli Apollo, ktorý mám doslova zopár krokov od vchodu. Ak chcete večeru na úrovni, vyskúšajte reštauráciu SeeU. Najlepšiu kávu v okolí má Pán Králiček. Priamo v komplexe je kaviareň Chutnička. Máme tu aj výborné lokálne mäsiarstvo a neďaleko je trhovisko Miletička.

Chýba vám tu niečo?

Myslela som si, že mi v Bratislave bude chýbať medzinárodná komunita, ale v tejto zóne mám prekvapivo veľa susedov, ktorí sú cudzinci. Aj tým, že v okolí sídlia medzinárodné firmy, často tu počujem cudzie jazyky.

Spoznajte štvrť ZWIRN

Bývanie na vzácnom mieste

ZWIRN nadväzuje na bohatú históriu bývalého priemyselného areálu cvernovej továrne a začína odvíjať nový príbeh, ktorý toto výnimočné miesto zmení na vitálnu bratislavskú štvrť pre moderný životný štýl.

Navštíviť zwirn

Opýtajte sa aj vy

*polia označené hviezdičkou sú povinné

_______________________________________________________________

Vaša správa a e-mailová adresa budú odoslané susedke Zuzane. Z technických príčin budú uložené aj v systéme YIT. Tieto informácie budú slúžiť výlučne na zabezpečenie prevádzky služby a nebudú automaticky zaradené do databázy klientov YIT pre marketingové účely.

Spoznajte lokalitu PARI a ZWIRN