Spoznajte Moniku so synom Martinom

„Celý projekt nám pripomína komunitné bývanie, aké si staršie generácie pamätajú z detstva.

NUPPU bývame od augusta 2020. Presťahovali sme sa doslova z vedľajšej ulice – keďže sme si Ružinov zamilovali už dávnejšie, ani sme nezvažovali, že by sme sa presunuli inam. Vyhovuje nám blízkosť služieb aj výborná dostupnosť do ďalších štvrtí či von z mesta. Priamo pri NUPPU navyše vznikla nová zastávka MHD, z ktorej sa dá dostať až k trhovisku „Miletička“.

Napriek tomu, že sme v širšom centre, je to pokojná štvrť pre život. Priamo pod oknami máme dva obrovské topole, ktoré sa zachovali napriek výstavbe. Celý projekt nám pripomína komunitné bývanie, aké si staršie generácie pamätajú z detstva, keď sa za domom skákala guma a hrávala sa vybíjaná – je to príjemný komunitný priestor, kde máme basketbalovú zónu, pingpongový stôl, detské ihrisko, venčisko pre psy alebo priestor s vonkajšími grilmi.  

Do desať minút od bytu máme reštaurácie Gazdovský dvor alebo U Freda, kaviarne, výborne zásobené potraviny, mäsiarstvo Orbán aj večierku, keď v noci dostanete chuť na zmrzlinu 😊. Za pätnásť minút sme pešo v OC Retro, kde sú ďalšie služby.

Opýtajte sa Moniky na bývanie v NUPPU

Susedka Monika so synom Martinom na dvore NUPPU

Pýtali sme sa

V NUPPU bývate rok, chýba vám tu niečo?

Bazén (smiech). Ale to by už naozaj bolo dokonalé. Nie, vyhovuje mi vybavenosť projektu a som tu veľmi spokojná. Rada si vyjdem do parku len tak si posedieť na lavičke a tiež rada využívam pomerne veľký balkón.

Neruší vás blízkosť obchvatu?

Obchvat nevnímam vôbec. V tejto chvíli sa ešte dostavujú niektoré etapy projektu, takže stavbu je počuť a je tu z nej aj viac prachu, ale keď si zatvorím okná, nie je počuť vôbec nič, je to pokojná lokalita.

Akú dopravu využívate?

Chodíme autom, takže nám veľmi vyhovuje dobré napojenie na obchvat, ktorý je naozaj blízko. Využívame však aj autobus, ktorý robí široký okruh po celej štvrti až do odľahlejších častí Ružinova.  

Mali ste nejaké problémy so susedmi?

Nie, žijú tu príjemní ľudia. Ešte sa nepoznáme veľmi dobre, ale nemali sme žiadne konflikty. Registrujem však partiu psíčkarov, ktorých spojilo venčisko v našom parku. Sú tu vytvorené príležitosti na stretávanie sa.

Spoznajte štvrť NUPPU

Mestský život po novom

Zažite moderné bývanie v meste po všetkých stránkach. NUPPU je nová mestská štvrť, v ktorej kladieme dôraz na zeleň a technológie ako aj rozvíjanie a podporu dobrých susedských vzťahov. Spolu tak vytvárame príjemnú lokalitu s dobrou dostupnosťou do centra.

Navštíviť NUPPU

Opýtajte sa aj vy

*polia označené hviezdičkou sú povinné

_______________________________________________________________

Vaša správa a e-mailová adresa budú odoslané susedke Monike. Z technických príčin budú uložené aj v systéme YIT. Tieto informácie budú slúžiť výlučne na zabezpečenie prevádzky služby a nebudú automaticky zaradené do databázy klientov YIT pre marketingové účely.