Zoznámte sa s Romanom

„Všade, kam potrebujem, sa dostanem pešo.

V apartmánovom byte v PARI bývam od decembra 2018. Po šiestich rokoch v podnájmoch som sa rozhodol konečne si kúpiť niečo vlastné. Býval som na rôznych miestach v Bratislave, ale najviac sa mi páčilo Staré Mesto a Ružinov, tak som sa tu rozhodol aj ostať.

Mám podkrovný byt a myslel som si, že v lete v ňom bude na nevydržanie, ale vôbec to tak nie je. Klimatizáciu používam len dva mesiace v roku. Vyhovuje mi, že byt má dosť veľa svetla a že nepočujem susedov. Oproti iným novostavbám je byt dobre odhlučnený.

Začiatok Ružinova je veľmi dobrá lokalita. Sú tu dostupné všetky služby a veľmi sa mi páčia obe námestia –  z jednej strany Dulovo, z druhej námestie pri projekte ZWIRN, ktorý vyrastá v našom susedstve. Keď chcem ísť autom mimo mesta, cez most Apollo sa pripojím na obchvat. Päť minút pešo sa nachádza nová autobusová stanica s obchodmi a oddychovou zónou, ale aj viacero verejne dostupných ihrísk na cvičenie.

Gastro služby sú tu na vysokej úrovni, napríklad SeeU alebo Viecha malých vinárov, kde majú perfektnú obsluhu aj jedlo. Na dobrý koláč odporúčam navštíviť Fertuchu, na čerstvé ovocie a zeleninu trhovisko na Miletičke a nové možnosti služieb ponúklo aj nákupné centrum Nivy. Mám síce auto, ale cez týždeň ho nepoužívam. Dokonca zvyčajne nepotrebujem ani MHD, všade to mám blízko pešo.

Opýtajte sa ROMANA na bývanie v PARI

Sused Roman pri bytovom dome PARI

Pýtali sme sa

Ako je to v oblasti s parkovaním?

Býval som aj v Starom Meste, kde bol veľmi veľký problém parkovať. Tu sa zatiaľ dá parkovať na ulici, uvidíme, ako to bude neskôr. Ale zatiaľ je to v pohode, parkujem maximálne do siedmich minút pešo od domu.

Pre koho je vhodné bývanie v PARI a okolí?

Bývajú tu najmä mladí ľudia. PARI a aj vznikajúci ZWIRN sa mi zdajú vhodné ako mestské bývanie pre ľudí v produktívnom veku. Prijal by som, keby sme tu mali nejaký komunitný priestor na stretávanie sa, napríklad klubovňu, aby sme sa ako susedia lepšie spoznali.

Ako rušná je táto lokalita?

V Starom Meste som býval na ulici, po ktorej jazdili trolejbusy, tu to nemáme. Vedľajšia stavba ZWIRNu zatiaľ robí veľa hluku a prachu. Ja som si na to už zvykol, ale pre niekoho citlivého na hluk by to mohlo byť rušivé. Našťastie, je to len dočasné, kým sa projekt nedokončí.

Ako sa vám páčia projekty ZWIRN a Pradiareň 1900, ktoré vznikajú vo vašom susedstve?

Bývalá Cvernovka sa mi ako priestor pre umelcov páčila aj predtým. Som rád, že sa budova Pradiarne nezbúrala a pôvodná architektúra ostala zachovaná, že namiesto nej nevznikla sklenená kocka. Páči sa mi tiež to, že vedľa vzniklo veľké námestie. Zvyčajne sa developeri snažia vytvoriť čo najmenej verejného priestoru, ale tu vznikla veľkorysá plocha, a dúfam, že sa bude využívať.

Spoznajte štvrť ZWIRN

Bývanie na vzácnom mieste

ZWIRN nadväzuje na bohatú históriu bývalého priemyselného areálu cvernovej továrne a začína odvíjať nový príbeh, ktorý toto výnimočné miesto zmení na vitálnu bratislavskú štvrť pre moderný životný štýl.

Navštíviť zwirn

Opýtajte sa aj vy

*polia označené hviezdičkou sú povinné

_______________________________________________________________

Vaša správa a e-mailová adresa budú odoslané susedovi Romanovi. Z technických príčin budú uložené aj v systéme YIT. Tieto informácie budú slúžiť výlučne na zabezpečenie prevádzky služby a nebudú automaticky zaradené do databázy klientov YIT pre marketingové účely.